Szanowni Państwo Studenci UAM,

praca zdalna, z którą przyszło nam się zmierzyć, jest dla nas czymś nowym. Informujemy, że część zajęć będzie odbywała się przy pomocy oprogramowania Office 365 (m.in. MS Teams) w chmurze. Wykładowcy najpierw Państwa o tym powiadomią lub już powiadomili.

System, który wywodzi się z powszechnie znanych komunikatorów Skype i Skype for Business (wykupionych przez Microsoft) w obecnej wersji jest systemem pozwalającym na komunikację indywidualną i grupową online, tworzenie zespołów, które mają do dyspozycji miejsce na składowanie i wymianę plików, możliwość chatów i wiele innych funkcjonalności.

Są trzy możliwości korzystania z tego systemu:
Dostęp z menu Office 365 (Teams)
– Adres bezpośredni Teams
– Istnieją aplikacje na urządzenia mobilne (Teams)

Przypominamy, że każdy student ma obowiązek regularnie sprawdzać swoją pocztę, na którą będą przychodzić powiadomienia o odbywanych zajęciach w MS TEAMS. Studenckie skrzynki pocztowe są umieszczone w chmurze i korzystają z usług Office 365 Online. Skrzynki są duże (2GB). Transmisja jest rozproszona i oparta o infrastrukturę Microsoft. Centrum Informatyczne utrzymuje systemy zapewniające autoryzację. Nie przewiduje się trudności z wydajnością tego systemu. Adresy pocztowe mają postać XXXX@st.amu.edu.pl i są synchronizowane z systemem USOS.

Z wyrazami szacunku
prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza
Prodziekan Wydziału Historii ds. studenckich i kształcenia

Skip to content